Almanya Çalışma Vizesi Başvuru Formu

Uzun süreli konaklama adına Almanya çalışma vizesi başvuru formu doldurulur ve belgeler üzerinden desteklenir. Formun devamında gelen bu belgeler:

  • 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve pasaport bunlar arasında başı çeker.
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ile evlilik ve çocuklara dair kimlik belgeleri de talep edilir.

Almanya çalışma vizesine dair sağlık sigortaları alınmalı, ikamet belgesi ve iş sözleşmelerinin üzerinde durulmalıdır. Tüm bu belgelerde yer alan bilgilerin başvuru formunda yer alanlar ile örtüşmesi üzerine olumlu yanıt alınabilir.

Almanya Çalışma Vizesi Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Belgelerin toplamada önce Almanya çalışma vizesi başvuru formu ücretsiz indir sekmesine tıklamak ve doldurmaya başlamak en doğrusu olacaktır. Hatta hepsinden önce danışmanlık hizmetlerimiz ile başvuru sürecini kontrollü hale getirmenizde fayda var.

Online forma dair adından anlaşıldığı üzere herhangi bir ücret tahsis edilmez. Ücretsiz form için paylaşılan linkler yol gösterir. Link tıklaması sayesinde PDF dosya olarak indirilir. Son olarak cihaza kaydedilir ve formu bu adımlar üzerine açmanız sağlanır.

Almanya Çalışma Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

PDF olarak cihaza eklenen başvuru formunda birkaç sayfa bulunuyor. Her bir sayfadan boş alanlar gösterilir ve doldurulması beklenir. Almanya çalışma vizesi başvuru formu nasıl doldurulur merak edenler:

  • Sadece Almanca dilince kabul edildiğini unutmamalıdır.
  • Kişisel, kurum, ailevi veya finansal bilgilerin her biri paylaşılmalıdır.

Kısacası boş olan alanlara talep edilen bilgileri sıralamanız gerekir. Bir de her bir bilginin eksiksiz ve doğru olması üzerine başvuru formu tamamlanır. Son adımda imzalarınızı atar ve ibraz etmeye uygun hale getirirsiniz.

Almanya Çalışma Vizesinde Dil Sınavı Var Mı?

Almanya çalışma vizesi başvuru formu dışında kalan diğer şartlar da ele alınmalıdır. Bunlar arasında dil düzeyi yerini almıştır. Çalışma ve oturma iznine dair A1 dil düzeyine sahip olma şartına yer verilmiştir.

Almanya Çalışma Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Başvurulara dair form ile belgelerin toplanması gerekir. Bunun üzerine Almanya Konsolosluğu üzerinden başvuruya geçilebilir. Aynı zamanda Almanya Büyükelçiliği tarafından da birebir başvurulara yer verilebilir.

Menü
Acil Vize