Almanya Konsolosluğu Ankara

Almanya Konsolosluğu Ankara temsilciliğinin açık adresi Atatürk Bulvarı No:114, Kavaklıdere semti olarak tanımlanmaktadır. Bu konsolosluk adresine gelerek evlilik beyanından ölüm ve doğum beyanına kadar tüm işlemlerinizi tamamlamanıza imkan verilmektedir. Almanya Konsolosluğu kişilerin resmi taleplerinin kendi ülkelerinde olduğu gibi hızla tamamlanması ve resmi kayıtlara geçilmesi için imkan vermektedir. İşlemleri tamamlamak için bizzat binaya gelmeden önce randevu adımlarını tamamlamayı da ihmal etmemelisiniz.

Almanya Konsolosluğu İstanbul

Almanya Konsolosluğu İstanbul açık adres bilgisi ise İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu şeklinde açıklanmaktadır. Bu adres aracılığı ile İstanbul’daki temsilciliğe ulaşarak tenfiz adımlarını da tamamlatabilirsiniz. Evlilik sonrası soyadı değişim adımlarından pasaportun kaybolmasının sonrasında yenileme adımlarına kadar her alanda gerekli olan bilgilendirme eksiksiz sunulacaktır. Konsolosluklara bizzat gelmenize gerek kalmadan dilerseniz dijital olarak da birçok işlemi tamamlamanıza imkan tanınmaktadır. Pandemi sürecinde hem sosyal hareketliliğin azalması hem de konsoloslukta kalabalık grupların bir araya gelmesinin engellenmesi için birçok işlem uzaktan tamamlanır hale gelmiştir.

Almanya Konsolosluğu İletişim

Almanya Konsolosluğu iletişim aşamasında kullanabileceğiniz aktif telefon numaraları +90-312-455-5100 ve +90-212-334-6100dır. Bu telefon numaraları istediğiniz birim ile iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Sadece mesai saatlerinde erişim saplamanıza fırsat verilmektedir. Mesai saatlerinin dışında iletişim kurmak isterseniz mail adresini de kullanabilirsiniz. [email protected] mail adresine günün dilediğiniz aralığında ileti gönderme hakkınız vardır. Göndermiş olduğunuz iletiler olabildiğince hızlı bir biçimde yanıtlanacaktır. Almanya Konsolosluğu iletişim adımlarında hizmet akışına dair dönütlerinizi de iletebilirsiniz. Alman vatandaşlarının bu konuda tüm yorumları yakından analiz edilecektir.

Almanya Konsolosluğu Randevu

Almanya Konsolosluğu randevu adımlarını telefon numaralarını kullanarak ya da e-mail adresi aracılığı ile gerçekleştirmenize imkan sağlanmaktadır. Randevu adımlarını tamamlamadan direkt olarak yetkili binaya gelen kişilerin işlemlerinin ret yanıtı alabileceğini de belirtmek gerekir. Sadece randevulu olan kişilerin pandemi tedbirlerine dikkat ederek erişim adımlarının tamamlanmasına imkan sunulmaktadır. Randevu aldığınız gün ve saati değiştirebilir ve revizyon talep edebilirsiniz. Kişilerin randevuya gerekli olan belgeler ile gelmesi için işlem türüne göre hangi belgelerin talep edildiği konusunda da bilgilendirme sunulacaktır.

Menü
Acil Vize